-
SDPL Logo

Search this site                Powered by FreeFind

-
-
Home
Calendar
Individuals
Pairs K/O
3 Man Team K/O
Champion of Champions
Team Knockout
Team Cup
Forum
WR Team KO 2016

TEAM KNOCKOUTS 2022
THE DRAW & RESULTS

ALL RESULTS MUST BE SENT VIA "WhatsApp" (preferred) (or MMS) TO THE GENERAL SECRETARY, JON WHALLEY (07530 282333) AS SOON AS THE MATCH FINISHES -- AN IMAGE OF THE MATCH CARD IS ALSO TO BE SENT VIA "WhatsApp" (preferred) (or MMS) AS ABOVE

 

SDPL RULES DIVISIONS - Scroll down for fixtures and tables
 
PREMIER RULES DIVISIONS
GROUP 1 FIXTURES
               
5th January
                   
Railway
2
v
10
Balls Deep                    
Grove Pirates
7
v
5
Houldsworth                    
Kenilworth
10
v
0
Alexandra Wasps                    
12th January
                   
Balls Deep
7
v
5
Alexandra Wasps                    
Houldsworth
11
v
1
Kenilworth                    
Railway
2
v
10
Grove Pirates                    
19th January
                   
Grove Pirates
8
v
4
Balls Deep                    
Kenilworth
7
v
5
Railway    
TABLES
P
W
D
L
F
A
Pts
Alexandra Wasps
2
v
10
Houldsworth     Grove Pirates 5 5 0 0 40 20 55
26th January
    Houldsworth 5 3 1 1 41 19 51
Balls Deep
6
v
6
Houldsworth     Balls Deep 5 3 1 1 34 26 44
Railway
6
v
6
Alexandra Wasps     Kenilworth 5 2 0 3 27 31 33
Grove Pirates
8
v
4
Kenilworth     Alexandra Wasps 5 0 1 4 18 40 19
2nd February
    Railway 5 0 1 4 18 42 19
Kenilworth
5
v
7
Balls Deep                    
Alexandra Wasps
5
v
7
Grove Pirates                    
Houldsworth
9
v
3
Railway                    
GROUP 2 FIXTURES
               
5th January
                   
Hawkwinds
0
v
0
BYE                    
Smurfs
10
v
2
Conmen                    
Conny Frogs
0
v
0
BYE                    
12th January
                   
BYE
0
v
0
BYE                    
Conmen
4
v
8
Conny Frogs                    
Hawkwinds
5
v
7
Smurfs                    
19th January
                   
Smurfs
0
v
0
BYE    
TABLES
P
W
D
L
F
A
Pts
Conny Frogs
5
v
7
Hawkwinds     Smurfs 3 2 0 1 22 14 28
BYE
0
v
0
Conmen     Conny Frogs 3 2 0 1 20 16 26
26th January
    Hawkwinds 3 2 0 1 19 17 25
BYE
0
v
0
Conmen     Conmen 3 0 0 3 11 25 11
Hawkwinds
0
v
0
BYE     BYE 0 0 0 0 0 0 0
Smurfs
5
v
7
Conny Frogs     BYE 0 0 0 0 0 0 0
2nd February
                   
Conny Frogs
0
v
0
BYE                    
BYE
0
v
0
Smurfs                    
Conmen
5
v
7
Hawkwinds                    
Quarter Final
                   
9th February
                   
Grove Pirates
7
v
5
Conmen     @ Heaton Mersey CC              
Houldsworth
2
v
7
Hawkwinds     @ Hazel Grove SC              
Balls Deep
6
v
7
Conny Frogs     @ Houldsworth              
Kenilworth
2
v
7
Smurfs     @ Hazel Grove SC              
Semi Final
    Players for each frame should be nominated
at the same time, then lag for break
16th February
   
Grove Pirates
4
v
7
Conny Frogs     @ Romiley Lib Club
Hawkwinds
7
v
3
Smurfs     @ Fingerpost
Final
                   
23rd February
                   
Conny Frogs
7
v
4
Hawkwinds     @ Hazel Grove SC
 
 
                     
SDPL RULES DIVISIONS
GROUP 1 FIXTURES
               
5th January 2021
                   
Them Lot
4
v
3
Pool Tings                    
Park Inn
7
v
0
Royal Oak                    
Eagles
6
v
1
Navi Bears                    
12th January
                   
Pool Tings
2
v
5
Eagles                    
Royal Oak
2
v
5
Navi Bears                    
Them Lot
4
v
3
Park Inn                    
19th January
                   
Park Inn
3
v
4
Pool Tings                    
Navi Bears
2
v
5
Them Lot                    
Eagles
7
v
0
Royal Oak    
TABLES
P
W
D
L
F
A
Pts
26th January
    Them Lot 5 5 0 0 24 11 39
Pool Tings
6
v
1
Royal Oak     Eagles 5 3 0 2 24 11 33
Them Lot
4
v
3
Eagles     Park Inn 5 3 0 2 23 12 32
Park Inn
6
v
1
Navi Bears     Pool Tings 5 2 0 3 18 17 24
2nd February
    Navi Bears 5 2 0 3 13 22 19
Navi Bears
4
v
3
Pool Tings     Royal Oak 5 0 0 5 3 32 3
Eagles
3
v
4
Park Inn                    
Royal Oak
0
v
7
Them Lot                    
GROUP 2 FIXTURES
               
5th January
                   
Sun & Castle
4
v
3
Rising Sun                    
Comfy Aces
6
v
1
Hazel Grove S. C.                    
Nelson Pirates
3
v
4
Greyhorse                    
12th January
                   
Rising Sun
4
v
3
Greyhorse                    
Hazel Grove S.C.
4
v
3
Nelson Pirates                    
Sun & Castle
6
v
1
Comfy Aces                    
19th January
                   
Comfy Aces
5
v
2
Rising Sun                    
Nelson Pirates
1
v
6
Sun & Castle    
TABLES
P
W
D
L
F
A
Pts
Greyhorse
3
v
4
Hazel Grove S. C.     Sun & Castle 5 5 0 0 26 9 41
26th January
    Comfy Aces 5 4 0 1 21 14 33
Rising Sun
4
v
3
Hazel Grove S. C.     Rising Sun 5 3 0 2 17 18 26
Sun & Castle
5
v
2
Greyhorse     Hazel Grove S. C. 5 2 0 3 14 21 20
Comfy Aces
5
v
2
Nelson Pirates     Greyhorse 5 1 0 4 15 20 18
2nd February
    Nelson Pirates 5 0 0 5 12 23 12
Nelson Pirates
3
v
4
Rising Sun                    
Greyhorse
3
v
4
Comfy Aces                    
Hazel Grove S.C.
2
v
5
Sun & Castle                    
GROUP 3 FIXTURES
               
5th January
                   
Salisbury
0
v
0
BYE                    
Cheadle Con Club
3
v
4
Alex Pirates                    
Grapes
2
v
5
Fingerpost                    
12th January
                   
BYE
0
v
0
Fingerpost                    
Alex Pirates
6
v
1
Grapes                    
Salisbury
2
v
5
Cheadle Con Club                    
19th January
                   
Cheadle Con Club
0
v
0
BYE                    
Grapes
7
v
0
Salisbury    
TABLES
P
W
D
L
F
A
Pts
Fingerpost
4
v
3
Alex Pirates     Alex Pirates 4 3 0 1 19 9 28
26th January
    Fingerpost 4 3 0 1 19 9 28
BYE
0
v
0
Alex Pirates     Cheadle Con Club 4 2 0 2 15 13 21
Salisbury
0
v
7
Fingerpost     Grapes 4 2 0 2 14 14 20
Cheadle Con Club
3
v
4
Grapes     Salisbury 4 0 0 4 3 25 3
2nd February
    BYE 0 0 0 0 0 0 0
Grapes
0
v
0
BYE                    
Fingerpost
3
v
4
Cheadle Con Club                    
Alex Pirates
6
v
1
Salisbury                    
GROUP 4 FIXTURES
               
5th January
                   
Alexandra
0
v
0
BYE                    
Gardeners
3
v
4
Crown                    
Micker Crooks
3
v
4
Wanderers                    
12th January
                   
BYE
0
v
0
Wanderers                    
Crown
6
v
1
Micker Crooks                    
Alexandra
5
v
2
Gardeners                    
19th January
                   
Gardeners
0
v
0
BYE                    
Micker Crooks
1
v
6
Alexandra    
TABLES
P
W
D
L
F
A
Pts
Wanderers
0
v
7
Crown     Crown 4 4 0 0 21 7 33
26th January
    Alexandra 4 2 0 2 17 11 23
BYE
0
v
0
Crown     Wanderers 4 3 0 1 12 16 21
Alexandra
3
v
4
Wanderers     Gardeners 4 1 0 3 14 14 17
Gardeners
6
v
1
Micker Crooks     Micker Crooks 4 0 0 4 6 22 6
2nd February
    BYE 0 0 0 0 0 0 0
Micker Crooks
0
v
0
BYE                    
Wanderers
4
v
3
Gardeners                    
Crown
4
v
3
Alexandra                    
Quarter Final
                   
9th February
                   
Them Lot
4
v
2
Comfy Aces     @ Alexandra              
Eagles
4
v
3
Sun & Castle     @ Crown              
Alex Pirates
3
v
4
Alexandra     @ Fingerpost              
Fingerpost
1
v
4
Crown     @Romiley Lib Club              
Semi Final
    Teams to toss for initial break then alternate.
Team breaking to nominate player first
16th February
   
Them Lot
4
v
2
Alexandra     @ Crown
Eagles
3
v
4
Crown     @ Bredbury Con Club
Final
                   
23rd February
                   
Them Lot
4
v
3
Crown     @ Bredbury Con Club
 
 
-
Terms & Conditions ------------ Privacy Policy ------------ Contact Us
 
Content © SDPL - All rights reserved.
Design & Layout © Mike Matthews